Paweł Młodnicki – pamiecbliskich.com

Genealogia to nie tylko praca własna ale też wsparcie i korzystanie z pomocy oraz usług osób trzecich. Niestety, nie zawsze takowe wsparcie się otrzymuje, mimo oparcia o biznesowy format. Takim, negatywnym, przykładem jest strona https://pamiecbliskich.com/ oraz Pan Paweł Młodnicki. W lipcu 2021 uzgodniliśmy zakres prac, dokonałem opłaty i nastała cisza…

Do dnia dzisiejszego nie nastąpiła żadna komunikacja ze strony Pana Pawła Młodnickiego, w tym realizacja Zamówienia. Pozwala to uznać, pierwotny termin realizacji już dawno minął, Pana Pawła Młodnickiego oraz stronę https://pamiecbliskich.com/ za niewiarygodnych biznesowo.

Cytat ze strony https://pamiecbliskich.com/: “Nasze działania skierowane są na ochronę wielokulturowego dziedzictwa Lwowa, a etyczny i duchowy wymiar naszej działalności są dla nas sprawą priorytetową, brzmi jak…

Sponsor muzyczny: Tadeusz Nalepa – Zasady gry.

3 komentarz do “Paweł Młodnicki – pamiecbliskich.com

 1. Mam identyczny problem. Brak wszelkiego kontaktu odnośnie zamówienia (przedwojennego) ze strony Młodnickiego. Jest jednak gorzej niż myślałam. Ostatnio z fikcyjnego konta mailowego złożyłam fikcyjne zamówienie i jak przewidywałam dostałam błyskawiczną odpowiedź z Pamięć Bliskich wraz z kosztorysem i terminem jego wykonania do końca października 2022. Podpisał się jednak pod zleceniem niejaki “Michał Lewicki”. Jest to oszustwo, bo tę “firmę” zawsze prowadziło małżeństwo Młodnickich a i sam charakter otrzymanego maila jest identyczny ze stylem Pawła Młodnickiego. Poza tym archiwum we Lwowie nie przyjmuje na chwilę obecną żadnych czytelników z zewnątrz, więc żadna firma zewnętrzna nie jest w stanie wykonać kwerendy. Jedynie pracownicy archiwum wykonują kwerendy i odpowiadają na zapytania wysłane na e-mail archiwum.

 2. Podobnie u mnie. Myślę, że oni działają na zasadzie, że jeśli mi się chce, to zrobię, jak nie to nie. Naiwnych nie brakuje.

 3. Szanowni Państwo,
  Z przykrością dołączam do grona oszukanych przez “Pamięć Bliskich”.
  Moje pierwsze doświadczenie z tą firmą było pozytywne, korespondencja była na bieżąco, do czasu zbliżania się terminu przedstawienia mi wyników Zlecenia.
  Wówczas kontakt z p. Pawłem Młodnickim urwała się i dopiero po roku otrzymałem mail z wynikiem mojego Zlecenia.
  Miałem nadzieję, że był to tzw “wypadek przy pracy”.
  Kwestia nowego Zlecenia była już omawiana z p. Michałem Lewickim, choć styl korespondencji był mocno zbliżony do stylu P. Młodnickiego.
  Ponieważ bardzo zależało mi na wynikach drudiego Zlecenia, dokonałem opłaty i czekałem cierpliwie na wyniki.
  W pewnym momencie M. Lewicki rozpoczął zasypywanie mnie mailami z zapowiedzią udostępnienia wyniku. Pisał wręcz, że udostępni mi “już tego wieczoru”….
  Było to już irytujące, poprosiłem, aby przedstawił mi w końcu te wyniki, usłyszałem historię, że jego dwóch pracowników zostało wcielonych do ukraińskiej armii w drodze do pracy… Stąd jego milczenie i opóźnienie…
  Od tego momentu czekam bez jakiejkolwiek reakcji ze strony “Pamięć Bliskich”. Zarządałem zwrotu pieniędzy.

  Szanowni Państwo, może zorganizujemy się i wynajmiemy prawnika do odzyskania naszych pieniędzy?
  Dobrze, że jest ta strona, gdzie możemy się wymienić doświadczeniami, zorganizujmy się i odzyskajmy nasze środki.

  Jaka jest Wasza opinia?

  Pozdrawiam Wszystkich!

  Arek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *