meFunfacts

Podczas prac związanych z budową drzewa genealogicznego napotykałem na bardzo ciekawe rzeczy i fakty z historii przodków. Na bazie tego powstała zakładka meKeyDates streszczająca to, do czego doszedłem.

Kopanie w przeszłości to także szansa na nietuzinkowe spotkania z różnymi osobami. Część z nich to moja dalsza rodzina o której nikt z żyjących nie miał pojęcia. Część to zupełnie dla mnie obce osoby a jednak przecięcie się z Nimi było warte wszystkich poświęconych godzin i pieniędzy. Odkryć, że takowe osoby były, ustalenie Ich potomków a potem nawiązać kontakt warte jest opisania.

Dwie z takich historii opisuję i publikuję już teraz.

“Do Bydgoszczy będę jeździł, a tutaj nie będę kupował”. Znane powiedzenie z filmu “Co mi zrobisz jak mnie złapiesz” Mistrza Barei idealnie pasuje do historii pościgu za utraconym czasem. Nagroda była warta tego pościgu. Więcej na ten temat znajduje się w zakładce mePhotosChase.

Całe moje dorastanie przemijało w słusznym przeświadczeniu i organoleptycznym doświadczeniu, że rodzina zagranicą to bawarskie Niemcy i West Ealing w Londynie. Jakież było moje zdziwienie kiedy odkryłem wyjazdy, za chlebem do USA, kuzynów moich dziadków. Co z tego wynikło i kogo poznałem o tym w zakładce meAmericaCalling.

Reszta w ramach uzupełnienia treści strony w przyszłości.